“KA”riyer BÜLTEN

KA, Antik Mısır inanışına göre insanın görünmeyen bedenidir.
KA fiziksel bedenden bağımsızdır, ölümsüzdür.
KA, varlığın muhafaza edici ve yaratıcı unsurudur.
Her varlığın KA’sı kendine özgüdür.
Varlık geliştikçe KA’sı da gelişir.*

*https://tr.wikipedia.org/wiki/Ka

 

Varlığınızı bütünden soyutlayamazsınız ancak bütünün içinde farklı olabilmek, fark edilir olabilmek için KA’riyerinizi geliştirebilir, ona yaratıcılık katabilirsiniz…

Kariyer gelişiminize destek olabilmek ve yolunuzda doğru rotalarda ilerlemenizi sağlayabilmek için “KA”riyer Bültenle karşınızdayız. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kariyer Ofisi olarak öğrencilerimizi; İYTE’deki eğitim dönemleri boyunca, kariyer ve sektörle ilgili gelişmelerden haberdar edebilmek, İYTE’nin kendilerine sağladığı/sağlayacağı olanaklar hakkında bilgilendirmek ve kendi kariyer gelişimleri ile ilgili yönlendirip donanımlarına değer katmak adına her iki ayda bir çıkaracağımız “KA”riyer Bülten’le, sizlerin de kariyer tecrübelerini aktarmanızı sağlayacak bir e-bülten oluşturmaya çalıştık.

“KA”da Bulacaklarınız;

“KA”riyer Kitap ile gelişiminize faydası olabilecek kitap önerileri,

“KA”riyer Sözlük ile faydalı ipuçları,

“KA”riyer Bilgi ile;

Özgeçmiş Pusulanızda dikkat etmeniz gerekenler,

Mülakat Pusulanızda kazandıracak, kaybettirecek incelikler ve ipuçları,

Kariyer Pusulanıza ekleyebileceğiniz önemli gelişmeler,

“KA”riyer Vizör ile;

Öğrenciliğiniz sırasında iş hayatına atılacağınız alanlardaki CEO’larla röportajlar,

Gelecek ile ilgili düşlerinizi hayata geçirebileceğiniz örnek girişimler,

“KA”riyer Kulüp ile; her sayıda, İYTE’de kurulmuş öğrenci topluluklarımızdan birini konuk edecek ve yaptıkları çalışmaları sizlerle paylaşacağız.

İYTE’den Haberlerle de; Enstitümüzde, kariyer yolculuğunuza rehber olabilecek son gelişmeleri takip edebilecek, sizlerle aynı yoldan geçmiş İYTE’lilerin tecrübe örneklerini okuyabileceksiniz.

Web sayfamız; kariyer.iyte.edu.tr İYTE ana sayfada, öğrenci sekmesi altında yayına girdi. Sizler için derlediğimiz daha geniş bilgilere web sayfamız üzerinden ve sosyal medya aracılığı ile @iytekariyer hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Tanımak istediğiniz kulüplerimiz varsa bize yazmanız yeterli, kariyer odaklı kulüp etkinlikleriniz ya da “KA”riyer Bülten’de yer almasını istediğiniz kariyer haberleri için de konu kısmına “KA”riyer Önerim yazarak  kariyer@iyte.edu.tr adresine önerinizi gönderebilirsiniz.

Kariyer sahibi iseniz, konu başlığına “KA”riyerim ve Ben yazıp kariyer@iyte.edu.tr adresine gönderebilir, bizimle kariyer tecrübenizi paylaşabilirsiniz, yayına alacağımız diğer sayımızda kariyer yolculuğunuza yer verebiliriz. Böylece İYTE’deki öğrenciliğiniz sırasında karşılaştığınız ve yaşadığınız birikimlerden İYTE’deki mezun adaylarımızın yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

“KA”riyer Bülten’e Hoş Geldiniz…

Öğr.Gör. Şeniz BALCI

Kariyer Ofisi Koordinatörü

 

“KA”RİYER BÜLTEN SAYI-1

KA”RİYER BÜLTEN SAYI-2

“KA”RİYER BÜLTEN SAYI-3

“KA”RİYER BÜLTEN SAYI-4

“KA”RİYER BÜLTEN SAYI-5

“KA”RİYER BÜLTEN SAYI-6

“KA”RİYER BÜLTEN SAYI-7